Laboratoria

Laboratorium Inżynierii Wirtualnej – 412CM

Wyposażone jest w maszyny Rapid Prototyping: V-Flash (technologia SLA), BFB (technologia FDM), SOLIDO (technologia LOM), ThermoJet i inne, a także: skaner trójwymiarowy stykowy MicroScribe 3D, skanery laserowe: ScanBright i Roland, zestawy do budowy mini-robotów Mindstorms, robot LynxArm oraz robot Hexapod. Oprogramowanie wykorzystywane w laboratorium to 3D Doctor, Oprogramowanie Rapid Prototyping AXON, oprogramowanie Visual Reality, oprogramowanie robotów BASICstamp.

Laboratorium komputerowe – 416CM

Wyposażone jest w 16 stacji roboczych, na których zainstalowane jest oprogramowanie takie, jak: CATIA V5, SolidWorks, SolidCAM, Hyperworks, NX, FEMAP, Geomagic, RhinoCeros, Octave i VMWARE, a na ostatnim wirtualne maszyny pracujące pod kontrolą systemu Linux i skonfigurowane do zadań obliczeniowych, programistycznych i analizy danych.

Laboratorium CNC – 415CM

Wyposażone w obrabiarkę CNC 5-cio osiową firmy InfoTec oraz 3 osiowy ploter CNC. Dodatkowo, laboratorium stanowi przestrzeń pracy nad projektami w której studenci mogą realizować swoje pomysły.

Laboratorium Obliczeń Równoległych

Laboratorium wyposażone jest w 100-procesorowy klaster składający się z 20 węzłów połączonych szybką siecią światłowodową w technologii Infiniband wykorzystywaną do obliczeń równoległych. Zainstalowane jest oprogramowanie Aeroelastic tools – Taurus, DLR TAU-Code, FOI-EDGE, a także własne oprogramowanie MES3D, MF3, CosmoProjector

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux